Jesteś tutaj: Start / Struktura organizacyjna / Sekcja Higieny Komunalnej / Ocena jakości wody / Komunikat o braku przydatności wody do kąpieli na Pływalni Letniej Delfin w Łukowie przy ul. Browarnej 63

Komunikat o braku przydatności wody do kąpieli na Pływalni Letniej Delfin w Łukowie przy ul. Browarnej 63

17 sierpnia 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie informuje, że w dniu 17.08.2020 r. została wydana decyzja administracyjna o braku przydatności wody do kąpieli i zaprzestania jej użytkowania w nieckach basenowych na Pływalni Letniej Delfin w Łukowie przy ul. Browarnej 63, w terminie natychmiastowym.      

           Wyniki badań wody pobranej z niecek basenu średniego, dużego, brodzika oraz wody wprowadzanej do niecek basenowych z systemu cyrkulacji wody  w ramach kontroli wewnętrznej jakości wody wykazały obecność bakterii Pseudomonas aeruginosa. Bakterie te mogą wywoływać różne postacie zakażeń, m. in. kolonizują uszkodzone obszary skóry, błon śluzowych i gałki ocznej oraz mogą powodować zapalenie mieszków włosowych i ucha środkowego, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z rekreacji wodnej.

 

O zmianie sytuacji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie powiadomi niezwłocznie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie