Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych

Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych

25 maja 2020

Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2.

Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców
przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2

Warszawa, 25.05.2020 r.

 

Podstawowym celem wdrażanych procedur jest:

 

 

 

 

W związku z powyższym przez okres obowiązywania na terenie Polski stanu epidemii zalecane jest stosowanie następujących rekomendacji:

 

 

 

W każdym z powyższych punktów wskazane zostały rekomendowane procedury. Uwzględniając konieczność zachowania ciągłości produkcji zasadne jest, aby poszczególne elementy procedur zostały wdrożone jak najszybciej, przy czym obiektywny brak możliwości natychmiastowego wdrożenia części procedur nie powinien wstrzymywać wdrożenia pozostałych ich części.

 

REKOMENDACJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    1. Podczas pobytu pracownik sezonowy w gospodarstwie musi mieć zapewniony bieżący dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk, papieru higienicznego jednorazowego (chusteczki higieniczne, ręcznik papierowy), kosze na odpady wyłożone jednorazowymi workami itp. po to, aby zapewnić mu możliwość zachowania wymagań higienicznych (właściwa higiena rąk, stosowanie odpowiednich środków do dezynfekcji, higiena podczas kaszlu, kichania).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    1. Zaleca się, aby praca w gospodarstwie odbywała się w niewielkich grupach (zalecane tak jak przy podziale na kwatery), z zachowaniem co najmniej 1,5 metrowej odległości między pracownikami lub praca w maseczkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik – instrukcje

- Jak prawidłowo myć ręce

- Jak skutecznie dezynfekować ręce

- Jak prawidłowo nakładać i zdejmować maseczkę

- Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć rękawice

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie