Jesteś tutaj: Start / Struktura organizacyjna / Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia / Programy edukacyjne / „Bieg po zdrowie”

„Bieg po zdrowie”

11 kwietnia 2019

„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.

Program zachęca uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie  mogą stosować w codziennym życiu.

 

W trakcie zajęć uczniowie :

Program skierowany jest także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

Do programu przygotowano atrakcyjne, bogato ilustrowane materiały:

 

W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy w powiecie łukowskim kolejną edycję programu „Bieg po zdrowie”, uczestniczyło w nim 30szkół podstawowych , edukacją objęto405 dzieci z klas IV i 379 rodziców.

 

W roku szkolnym 2018/2019 program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” będzie kontynuowany. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację programu w ubiegłym roku szkolnym. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się w przyszłości do podejmowania właściwych wyborów życiowych dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do współpracy.

 

Informacji udzielają pracownicy pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia

– Renata Łukasik, Beata Baran ozipz@psselukow.pl tel. 25 798 21 96 wew. 21

Galeria

  • Powiększ zdjęcie