Jesteś tutaj: Start / Struktura organizacyjna / Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia / Programy edukacyjne / „ARS, czyli jak dbać o miłość?”

„ARS, czyli jak dbać o miłość?”

11 kwietnia 2019

Program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?” dotyczy profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki, dopalacze), adresowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Struktura programu oparta jest na 3 częściach, które mogą być zrealizowane w czasie 6 godzin lekcyjnych (minimum), istnieje możliwość wydłużenia czasu realizacji programu, jednakże górną granicą jest 12 godzin lekcyjnych.

 

I część programu:

 „Życie i dobre zdrowie podstawowym warunkiem ludzkiej miłości”

 Najważniejsze tezy tej części programu:

 

II część programu:

„Czy używanie substancji psychoaktywnych może popsuć ludzką miłość?” (centralnym zagadnieniem jest pokazanie strat, jakie substancje psychoaktywne mogą spowodować w zakresie więzi między mężczyzną a kobietą, jak mogą negatywnie wpłynąć na rozwój człowieka w zakresie tożsamości i zadań związanych z płcią)

 Najważniejsze tezy tej części programu:

 

III część programu:

„Substancje psychoaktywne a zdrowie prokreacyjne” (problematyka zdrowia w aspekcie wpływu obecnych wyborów życiowych – stylu życia – uczestników na zdrowie ich przyszłego potomstwa. Jakie skutki zdrowotne dla potomstwa mogą wywołać substancje psychoaktywne. Budzenie odpowiedzialności w kontekście przyszłych postaw rodzicielskich)

 

Najważniejsze tezy tej części programu:

 

Główne przesłanie programu: miłość wymaga troski, zadbania, jest pewnego rodzaju sztuką.

 W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy w powiecie łukowskimkolejną edycję programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, uczestniczyło w nim 10szkółponadpodstawowych, edukacją objęto638uczniówi 180 rodziców.

W roku szkolnym 2018/2019 program „ARS, czyli jak dbać o miłość?” będzie kontynuowany. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację programu w ubiegłym roku szkolnym.

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do współpracy.

 

Informacji udzielają pracownicy pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia

– Renata Łukasik, Beata Baran ozipz@psselukow.pl tel. 25 798 21 96 wew. 21

Galeria

  • Powiększ zdjęcie